• м.Тернопіль,
    вул. Текстильна 1
  • +38 (097) 840 02 14
    +38 (066) 234 68 99

Вибираємо правильний газовий балон

Встановлення ГБО сьогодні можна назвати вимушеною дією, оскільки ціни на бензин дорожчають, автолюбителі починають шукати щось більш вигідне. Але для того, щоб Ваше авто працювало на газі, його потрібно переобладнати. Так який же балон вибрати? Найпопулярніший балон на сьогоднішній день – тороїдальний, його монтують замість запасного колеса. Але це далеко не означає, що це найрозумніше рішення для будь – якого автомобіля. Циліндричний балон може бути встановлений майже в кожному автомобілі будь – якої конструкції. При покупці газового балону зверніть увагу на його якість, і пам’ятайте: дорожчий балон – якісніший балон. Балони виробництва Туреччини і України значно дешевші в ціні, але їх якість потягне за собою подальші експлуатаційні витрати. Ці балони виготовлені з тонкого металу, відповідно незабаром вони почнуть покриватися іржею і будуть вимагати до себе особливої фінансової уваги. Балони європейської якості, наприклад виробництва Італії, виготовлені з більш товстого та міцнішого маталу і послужать Вам набагато довше. Тому при установці або купівлі ГБО уточнюйте, які балони Ви купуєте. Робіть акцент на європейських балонах. СТО Авто ВІП Газ сервіс в Тернополі займається розповсюдженням і установкою виключно якісних балонів виробництва Італії – Polmocon.

Пропановий балон – це резервуар з робочим тиском 16 атмосфер. Товщина стінки такого балона має близько 3мм. Безпосереднє призначення балона – зберігання зрідженого нафтового газу (пропан – бутан). В залежності від вільного простору та місця розташування в автомобілі можна говорити про застосування балонів різних типів та розмірів. Зустрічаються такі типи автомобільних газових (пропанових) балонів:

Тороїдальні балони – (у розмовній мові – «тор», «таблетка», «бублик», «під запаску») максимально відповідають за формою та розміром запасному колесу. Найпопулярніший об’єм тороїдального балону 40 або 43 літра (600х200 мм) – поміщаються в більшість ніш для запасного колеса. Тороїдальні балони поділяються на внутрішні, зовнішні та вертикальні.

Циліндричні балони – виробляються із зовнішнім діаметром 200мм, 240мм, 270мм, 300мм, 315мм, 360мм, 400мм, 450мм. Залежно від довжини й діаметра одержуємо різні об’єми балонів від 10 до 230 літрів. Найпопулярнішими розмірами є 40, 50, 60, 90 літрів. Циліндричні балони монтують на автомобілях за допомогою спеціально підготовлених кріплень відповідно до розміру балона.

Комбіновані балони – складаються з декількох циліндричних балонів, з’єднаних між собою у тверду збірку. Такі балони зустрічаються вкрай рідко.

Для безпеки максимальне наповнення балона повинне дорівнювати 80% від загального об’єму. Заправлення газових балонів і витрата газу з них забезпечується мультиклапаном, що монтується на горловину балона.

Кожен тип балонів спеціально зроблений для зберігання пропану чи бутану в рідкому стані, під певним тиском. Існують різні варіанти для установки газобалонного паливного баку. Більшість автомобілів мають резервуар, встановлений в місці запасного колеса. Ви також можете вибрати для максимального об’єму максимально можливий газовий балон.

Найчастіше газові балони кріпляться в таких місцях:

  • у багажному відділенні автомобіля;
  • у салоні крім відділення водія – потребують відповідної комплектації балона;
  • на рамі автомобіля;
  • над кабіною водія під спойлером (у пікапах).
Циліндричний резервуар

 
Замість запасного колеса, всередині
Всередині зліва

 
Ззовні

 

Також потрібно сказати декілька слів про мультиклапан. Це такий пристрій, за допомогою якого буде здійснена безпека Вашого автомобіля. Мультиклапан – блок арматури, який складається з запірної, контрольної, виконавчої системи. Призначений для того, щоб обмежити тиск Вашого балона. Він не дозволить балону заповнитися більш ніж на 80% тим самим забезпечить повну безпеку. Мультиклапани бувають двох видів: з електромагнітним клапаном та без нього, що відповідно теж впливає на ціну. Різниця доволі проста, при обриві трубопроводу на автомобілі з електромагнітним клапаном газ залишається в балоні, в іншому ж випадку виходить в навколишнє середовище, що може призвести до вибухонебезпечних наслідків. Тому уточнюйте, який мультиклапан встановлюється саме на Ваш автомобіль.